Se recomanda utilizarea acestui agitator in sintezele
chimice, farmacie, in laboratoarele de fizica sau analize chimice, cosmetica,
biotehnologii, industria alimentara
Afisaj LCD ce permite vizualizarea turatiei instantanee
si a cuplului pentru informarea in timp real asupra modificarii vascozitatii
Prevazut cu protectie la suprasarcina, motorul se
opreste automat atunci cand sarcina este depasita
Domeniul de turatie este intre 50 si 2200 RPM, cu o
acuratete a turatiei afisate de ±3 RPM
Asigura viteza constanta chiar si atunci cand exista
modificari ale vascozitatii mostrei
Ideal pentru agitarea amestecurilor cu vascozitate
ridicata, sau a celor solid-lichid
Functionare delicata ce previne stropirea accidentala
Motor DC fara perii ce nu necesita intretinere
Clasa de protectie IP21
| Specificatii produs | |
| Garantie | 12 luni |
| Tip agitare | Cu tija |
| Capacitate de agitare | 20 l (apa) |
| Frecventa de agitare | 50 - 2200 RPM |
| Numar pozitii | 1 |
| Cuplu | 40 Ncm |
| Interfata PC | RS232 |
| Display | LCD |
| Putere motor | intrare: 60W, iesire: 50W |
| Clasa de protectie | IP 21 |
| Incalzire | Nu |
| Umiditate | 80 % |
| Vascozitate maxima | 10 000 mPa s |
| Temperatura ambientala | 5 - 40 °C |
| Alimentare | 220 V, 50 Hz |
| Accesorii standard | Paleta de agitare in forma de X, cod: 18900071 Suport universal, cod: 18900258 |
| Consum | 70 W |
| Dimensiuni exterioare (L*l*h) | 83*186*220 mm |
| Greutate | 2.8 kg |
Agitator mecanic (Omogenizator) DLAB OS20-PRO, 50 - 2200 RPM
- Producători DLAB
- Cod produs:OS20-PRO
- Disponibilitate:Livrare in 7-14 zile
-
4.477,00 lei
- Fără TVA:3.700,00 lei
Etichete: Kit agitator mecanic DLAB OS20-Pro cu domeniul de turatii 50 - 2200 RPM, include: suport universal si paleta agitare in forma de X

