Platanul este confectionat din otel inoxidabil acoperit
cu un material ceramic ce asigura o mai buna distributie a temperaturii si o
rezistenta sporita la coroziune
Include sisteme de siguranta independente ce
deconecteaza alimentarea cu tensiune electrica daca se depaseste valoarea de
360 °C
Permite conectarea unui senzor extern de temperatura
PT100, care asigura control superior al incalzirii
Senzorul de temperatura este identificat automat si dupa
conectare, acesta trece in modul operational
Include un motor DC fara perii ce nu necesita
intretinere si care este protejat impotriva exploziilor
Afisaj LCD iluminat ce permite vizualizarea parametrilor
functionali, precum temperatura si viteza
Produsul este in conformitate cu standardele
internationale de siguranta, clasa de protectie IP42
Sistem de avertizare vizuala pentru temperatura
reziduala
| Specificatii produs | |
| Garantie | 12 luni |
| Frecventa de agitare | 100 - 1500 RPM |
| Incarcare maxima | 20 kg |
| Numar pozitii | 1 |
| Interfata PC | RS232 |
| Display | LCD |
| Platforma agitare | Ø 135 mm |
| Clasa de protectie | IP 42 |
| Incalzire | DA |
| Temperatura maxima | 340 °C |
| Temperatura ambientala | 5 - 40 °C |
| Alimentare | 220 V, 50 Hz |
| Accesorii standard | Senzor de temperatura PT1000 (cod: 189000160) |
| Consum | 550 W |
| Dimensiuni exterioare (L*l*h) | 160*280*85 mm |
| Greutate | 2.8 kg |
Agitator magnetic cu incalzire DLAB MS-H-PROT 100 - 1500 RPM
- Producători DLAB
- Cod produs:MS-H-PROT
- Disponibilitate:Livrare in 7-14 zile
-
3.993,00 lei
- Fără TVA:3.300,00 lei
Etichete: Agitator magnetic cu incalzire DLAB MS-H-PROT 100 - 1500 RPM

