Centrifugile din seria Nextspin au funcționalități puternice, versatilitate ridicată, caracteristici simple de funcționare. Centrifuga adecvata pentru laboratoarele medicale, banca de sange. studiul clinic a serului din sânge, a plasmei, a lichidelor corporale și a probelor biologice din laboratorul de biologie. Totodata Centrifugele pot fi folosite pentru acidul, proteic și nucleic, dar si pentru produse PCR pentru cercetare experimentală.
- Blocarea capacului de siguranță. împiedică deschiderea capacului până când se oprește rotorul
- Sistem CPU de control avansat și fiabil: puteti controla RPM-ul, RCF și timpul.
- Sistemul de răcire prin ventilație și tehnologia excelentă de schimbare a căldurii prin aer care va reduce temperatura rotorului in timpul functionarii, ce va asigura că mostrele centrifugate nu isi modifica parametri datorita cersterii temperaturii. Alerta sonoră și deschiderea automată a capacului după oprirea rotorului.
- Viteză reglabilă: 100 - 5000 rpm. Forță centrifugală relativă maximă: 2850xg Precizie ridicată a vitezei și timpului, performanță excelentă.
![]() | ![]() | ![]() |
NextSpin-S06 | NextSpin-106 | NextSpin-112 |
![]() | ![]() | ![]() |
NextSpin-118 | NextSpin-218 | NextSpin-224 |
| Specificatii produs | |
| Tip centrifuga | De laborator |
| Compatibilitate | ml(5ml)(8ml) vacuum tube or 15ml conical tube x12 rotor |
| Motor | DC motor |
| Display | LCD |
| Increment | 100rpm |
| Turatie | 100-5000rpm ≤56dB |
| RCF maxim | 2850xg |
| Cronometru | 0~99m,59s |
| Consum | 200W |
Centrifuga Topscien NextSpin-112
- Producători Topscien
- Cod produs:NextSpin-112
- Disponibilitate:Livrare in 7-14 zile
-
3.630,00 lei
- Fără TVA:3.000,00 lei
Etichete: Centrifuga Topscien NextSpin-112







