- Extrem de compacta, cu o amprentă extrem de redusă
- Rotor cu capacitate de 12 x 1,5 / 2,0 ml
- Decelerare și accelerare <13s
- Afișare digitală clară și ușor de utilizat a timpului și a vitezei
- Operații remarcabil de silențioase
- Rotor metalic
- Conform reglementărilor de siguranță IEC 1010-2-020
- Buton pentru rotiri rapide
- Excelentul flux de aer minimizează încălzirea - protejează probele sensibile la temperatură
- Capacul se deschide automat la sfârșitul rundei pentru a reduce timpul de manevră
- Nu necesita întreținere
- Rotorul este autoclavabil la 121 ° C, 20 min
- Capacul interior rezistent la substante chimic
1. Capac din plastic transparent | ![]() |
| 1. Display LCD iluminat 2. RMP/RCF setting interconversion |
| Specificatii produs | |
| Tip centrifuga | Microcentrifuge |
| Tip rotor | Metal, autoclavabil 20 minute la 121°C |
| Tuburi compatibile | 12 x 1.5 / 2.0 ml capacity rotor |
| Temporizator | 15 sec---99min |
| Turatie | 800 - 14,500 rpm |
| RCF maxim | 14,100 x g |
| Alimentare | 220 V, 50 Hz |
| Consum | 105W |
| Dimensiuni exterioare (L*l*h) | 260 x 260 x 150 mm |
| Greutate | 4.3 kg |
Microcentrifuga Topscien TC-MicroPlus, 14,500 rpm
- Producători Topscien
- Cod produs:TC-MicroPlus
- Disponibilitate:Livrare in 7-14 zile
-
4.961,00 lei
- Fără TVA:4.100,00 lei
Etichete: Microcentrifuga Topscien TC-MicroPlus, 14, 500 rpm



